Bugun...



Seçimin Galibi DEM Parti

Seçimin Galibi DEM Parti

facebook-paylas
Güncelleme: 03-04-2024 17:31:10 Tarih: 01-04-2024 17:01

Seçimin Galibi DEM Parti

Seçimin Galibi DEM Parti

Bulanık’ta Mahalli İdareler seçiminde DEM Parti yarışı kazandı. DEM parti hem Belediye Başkanlığı seçimin de hem de il genel meclis seçimini yarışı önde tamamladı

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi Bulanık’ta sorunsuz bir şekilde tamamlandı. 170 sandığın kurulduğu Bulanık’ta  kesin olmayan resmi sonuçlara göre, Bulanık Belediyesi’ni Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eşbaşkanları Aryan Doğan ve Arafat Kardağı kazandı.

Bulanık Belediye Başkanlığı seçiminde Bulanık Toplam seçmen sayısı 16.687, kullanılan oy sayısı 11.313, geçerli sayılan oy sayısı 10.451, geçersiz oy sayısı 862

BULANIK BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

DEM PARTİ   : 5.671 OY

AK PARTİ      : 2.266 OY

GELECEK PARTİ       : 1.163 OY

CHP                :   918 OY

YRP                :  223 OY

DİĞERLERİ   :  196 OY

 

BULANIK  BELEDİYESİ MECLİS ÜYELİĞİ SONUÇLARI  

DEM PARTİ   : 5.828 OY

AK PARTİ      : 2.183 OY

GELECEK PARTİ       : 1.019 OY

CHP                :   906 OY

YRP                :  283 OY

DİĞERLERİ   :  154 OY

Bulanık İl Genel Meclisi Üyeliği  Başkanlığı seçiminde Bulanık Toplam seçmen sayısı 44.667, kullanılan oy sayısı 32.733, geçerli sayılan oy sayısı 30.476, geçersiz oy sayısı 2.257

BULANIK  İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ SONUÇLARINA GÖRE KAZANAN İSİMLER

1 -KEVSER ÇİLİGER  ( DEM PARTİ)

2- SELAHATTİN AYDIN (DEM PARTİ)

3- SEDRETTİN ERKOL (DEM PARTİ)

4- FETHULLAH EKİCİ (DEM PARTİ)

YEDEKLER

1 – BAHATTİN SEVİNÇ (DEM PARTİ)

2 – SAİT TAŞDEMİR (AKP)

3 – MÜCAHİT ARAL (AKP)

4- FARIS ÇIPLAK (AKP)

BULANIK BELDE BELEDİYELERİ SEÇİM SONUÇLARI

Bulanık Erentepe Beldesinde Mahalli İdareler seçiminde AK P adayı Hüseyin Haydaroğlu yarışı kazandı.

ERENTEPE BELDESİ SEÇİM SONUÇLARI:

AK PARTİ ( HÜSEYİN HAYDAROĞULLARI)                   : 1.108 OY

DEM PARTİ (SÜLEYMAN AYGÜN)                                  :    701 OY

SAADET PARTİSİ ( MUHAMMED ENES BAHÇE)            :      7  OY

Bulanık Yoncalı Beldesinde Mahalli İdareler seçiminde Yeniden Refah  adayı  Fehim Kaya yarışı kazandı.

YONCALI BELDESİ SEÇİM SONUÇLARI:

AK PARTİ ( SAMİ ÖZDEMİR)       : 189 OY

YENİDEN REFAH  (FEHİM KAYA)            :  757 OY

SAADET PARTİSİ ( NUR RIZA DEMİRKAYA)     :    12  OY

Bulanık UZGÖRÜR Beldesinde Mahalli İdareler seçiminde AK P adayı Ayettüllah Gündoğdu yarışı kazandı.

UZGÖRÜR BELDESİ SEÇİM SONUÇLARI:

AK PARTİ ( AYETULLAH GÜNDOĞDU)               : 370 OY

YENİDEN REFAH (CELAL YILMAZ)                   : 155 OY

DEM PARTİ (TUNCER GÜNDOĞDU)                   :  115 OY

CHP (ABDULBARİ GUNDOĞDU)                          :  278 OY

MHP ( ENVER YAĞMUR      )                                  :      3 OY

SAADET PARTİSİ ( SÜMEYYE NUR IŞIK)                      :      0  OY

Bulanık RÜSTEMGEDİK  Beldesinde Mahalli İdareler seçiminde DEVA Partisi adayı Abit Özdemir yarışı kazandı.

RÜSTEMGEDİK BELDESİ SEÇİM SONUÇLARI:

AK PARTİ ( FİKRET HAMARAT)                          : 10 OY

DEM PARTİ (FEVZİ ARİS)                              : 385 OY

CHP ( AYKAN AĞTUĞRAL)                                : 93 OY

MHP (DOĞUKAN TEKİN)                                  :  3 OY

DEVA PARTİSİ ( ABİT ÖZDEMİR)                       : 482 OY

SAADET PARTİSİ ( MUHAMMED YUSUF AYDIN)     :   2  OY

Bulanık SARIPINAR Beldesinde Mahalli İdareler seçiminde DEVA Partisi adayı Abit Özdemir yarışı kazandı.

SARIPINAR BELDESİ SEÇİM SONUÇLARI:

AK PARTİ ( GİYASETTİN KAYA)                         : 489 OY

DEM PARTİ (NURETTİN YÜNAÇTI)           : 21 OY

CHP ( CÜNEYT ÇEVİK)                                    :  8 OY

MHP (OKTAY AKDENİZ)                                  :  3 OY

DEVA PARTİSİ ( MAŞUK ATAŞ)                         : 557 OY

SAADET PARTİSİ ( MELİH ŞAHİN)                     :     2  OY

İYİ PARTİ (NECMETTİN YOLCU)                         :  49 OY

Bulanık ELMAKAYA  Beldesinde Mahalli İdareler seçiminde DEM  Parti adayı İsmail DÜNDER yarışı kazandı.

ELMAKAYA SEÇİM SONUÇLARI:

AK PARTİ ( MEHMET ENİN YILDIRIM) : 520 OY

DEM PARTİ (İSMAİL DÜNDER)                    : 633 OY

MHP (BÜLENT OĞAN)                                  :    6 OY

SAADET PARTİSİ ( OĞUZHAN TUTSOY)            :     2  OY

 AK Parti sadece Korkut’ta seçimi kazanırken, il merkezi ile Bulanık, Malazgirt ve Varto’da DEM Parti, Hasköy’de de MHP kazandı.




Bu haber 1817 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 36 28 4 4 83 27 88 +56
2 Fenerbahçe 36 25 6 5 87 42 80 +45
3 Beşiktaş 36 23 4 9 78 36 78 +42
4 Adana Demirspor 36 20 7 9 76 45 69 +31
5 Başakşehir FK 36 18 10 8 54 37 62 +17
6 Trabzonspor 36 17 13 6 64 54 57 +10
7 Fatih Karagümrük 36 13 11 12 75 63 51 +12
8 Konyaspor 36 12 9 15 49 41 51 +8
9 Kayserispor 36 15 16 5 55 61 47 -6
10 Kasımpaşa 36 12 17 7 45 61 43 -16
11 MKE Ankaragücü 36 12 18 6 43 53 42 -10
12 İstanbulspor 36 12 19 5 47 63 41 -16
13 Antalyaspor 36 11 17 8 46 55 41 -9
14 Sivasspor 36 11 17 8 46 54 41 -8
15 Alanyaspor 36 11 17 8 54 70 41 -16
16 Giresunspor 36 10 16 10 42 60 40 -18
17 Ümraniyespor 36 7 20 9 47 64 30 -17
18 Gaziantep FK 36 6 23 7 31 72 25 -41
19 Hatayspor 36 6 25 5 19 83 23 -64
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 36 23 4 9 70 26 78 +44
2 Çaykur Rizespor 36 18 4 14 64 35 68 +29
3 Pendikspor 36 19 7 10 65 36 67 +29
4 Bodrumspor 36 18 10 8 55 34 62 +21
5 Sakaryaspor 36 20 14 2 59 47 62 +12
6 Eyüpspor 36 18 10 8 40 30 62 +10
7 Göztepe 36 17 9 10 45 28 60 +17
8 Manisa FK 36 15 10 11 53 47 56 +6
9 Keçiörengücü 36 16 12 8 59 47 56 +12
10 Bandırmaspor 36 15 11 10 55 58 55 -3
11 Boluspor 36 14 12 10 44 46 52 -2
12 Altay 36 11 14 11 45 45 41 0
13 Erzurumspor FK 36 11 16 9 43 48 39 -5
14 Tuzlaspor 36 11 20 5 42 52 38 -10
15 Gençlerbirliği 36 10 18 8 46 55 38 -9
16 Altınordu 36 9 19 8 41 57 35 -16
17 Adanaspor 36 6 23 7 32 76 25 -44
18 Denizlispor 36 7 24 5 35 67 23 -32
19 Yeni Malatyaspor 36 4 25 7 22 81 16 -59
Takım O G M B A Y P AV
1 Kocaelispor 38 25 4 9 73 28 84 +45
2 Bucaspor 1928 38 24 5 9 63 22 81 +41
3 İskenderunspor A.Ş. 38 23 7 8 65 31 77 +34
4 1461 Trabzon FK 38 22 8 8 62 27 74 +35
5 Van Spor FK 38 21 6 11 58 27 74 +31
6 Ankara Demirspor 38 20 7 11 65 32 71 +33
7 Karacabey Belediye Spor 38 19 8 11 55 31 68 +24
8 Fethiyespor 38 16 15 7 59 51 55 +8
9 Zonguldak Kömürspor 38 15 15 8 45 50 53 -5
10 Serik Belediyespor 38 14 13 11 54 43 50 +11
11 Kırşehir FSK 38 12 14 12 49 54 48 -5
12 Kırklarelispor 38 10 12 16 38 35 46 +3
13 Etimesgut Belediyespor 38 11 15 12 43 51 45 -8
14 Kastamonuspor 38 11 17 10 41 47 43 -6
15 Sarıyer 38 10 16 12 46 57 42 -11
16 Uşak Spor 38 8 21 9 37 64 33 -27
17 Balıkesirspor 38 6 22 10 32 76 25 -44
18 Pazarspor 38 4 23 11 29 79 23 -50
19 Adıyaman FK 37 5 24 8 22 70 23 -48
20 Diyarbekir Spor 37 2 26 9 18 79 15 -61
Takım O G M B A Y P AV
1 Yeni Mersin İY 34 19 4 11 49 21 68 +28
2 Belediye Derincespor 34 18 4 12 51 24 66 +27
3 Belediye Kütahyaspor 34 18 5 11 52 34 65 +18
4 52 Orduspor FK 34 19 8 7 54 34 64 +20
5 Nevşehir Belediyespor 34 16 8 10 52 40 58 +12
6 Karaköprü Belediyespor 34 16 10 8 44 32 56 +12
7 Karşıyaka 34 15 10 9 44 28 54 +16
8 Çatalcaspor 34 11 12 11 40 39 44 +1
9 Amasyaspor Futbol Kulübü 34 11 12 11 33 36 44 -3
10 Elazığspor 34 12 16 6 44 53 42 -9
11 1922 Konyaspor 34 11 15 8 42 47 41 -5
12 Hacettepe 1945 34 9 16 9 41 50 36 -9
13 Ağrı 1970 Spor 34 8 14 12 23 39 36 -16
14 Edirnespor 34 10 19 5 35 45 35 -10
15 1954 Kelkit Bld.Spor 34 7 13 14 25 35 35 -10
16 Yomraspor 34 7 14 13 36 42 34 -6
17 Eskişehirspor 34 6 20 8 39 69 26 -30
18 Şile Yıldızspor 34 5 18 11 29 65 26 -36
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/05/2023 Manisa FK 1 - 5 Pendikspor
 21/05/2023 Çaykur Rizespor 0 - 0 Altınordu
 21/05/2023 Bodrumspor 1 - 1 Göztepe
 Hük. Adanaspor 0 - 3 Samsunspor
 Hük. Yeni Malatyaspor 0 - 3 Denizlispor
 21/05/2023 Bandırmaspor 1 - 1 Gençlerbirliği
 21/05/2023 Eyüpspor 2 - 1 Keçiörengücü
 21/05/2023 Erzurumspor FK 2 - 0 Boluspor
 20/05/2023 Altay 3 - 1 Tuzlaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/05/2023 Zonguldak Kömürspor 3 - 1 Pazarspor
 20/05/2023 Kastamonuspor 3 - 2 Kırşehir Futbol Spor Kulübü
 Hük. Adıyaman FK 0 - 3 Fethiyespor
 Hük. Diyarbekir Spor 0 - 3 Bucaspor 1928
 20/05/2023 Van Spor FK 8 - 0 Balıkesirspor
 20/05/2023 İskenderunspor A.Ş. 5 - 1 Uşak Spor
 20/05/2023 Etimesgut Belediyespor 2 - 0 Serik Belediyespor
 20/05/2023 1461 Trabzon FK 2 - 0 Kırklarelispor
 20/05/2023 Karacabey Belediye Spor 2 - 0 Sarıyer
 20/05/2023 Ankara Demirspor 1 - 0 Kocaelispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/05/2023 1922 Konyaspor 4 - 1 Hacettepe 1945
 20/05/2023 Belediye Kütahyaspor 4 - 1 1954 Kelkit Bld.Spor
 20/05/2023 Edirnespor 6 - 2 Şile Yıldızspor
 20/05/2023 Belediye Derincespor 3 - 0 Karaköprü Belediyespor
 20/05/2023 52 Orduspor FK 2 - 1 Amasyaspor Futbol Kulübü
 20/05/2023 Elazığspor 0 - 4 Karşıyaka
 20/05/2023 Nevşehir Belediyespor 3 - 2 Eskişehirspor
 20/05/2023 Yeni Mersin İdman Yurdu 5 - 1 Yomraspor
 20/05/2023 Çatalcaspor 2 - 0 Ağrı 1970 Spor
resmi ilanlar

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI